Packshot Warszawa miasto fotografii produktowej

Zrobiliśmy już tysiące zdjęć packshotowych dla naszych szanownych klientów z Warszawy, okolic i nawet całego kraju. Fotografowaniae packshotów jest zajęciem trudnym, czasochłonnym, wymagającym kompetencji technicznych i wyczucia estetycznego. Dobry packshot Warszawa to nieoceniona inwestycja w wizerunek oferty firmowej gwarantująca, przy odpowiedniej cenie produktu oczywiście bezpieczną sprzedaż online na platformach sprzedażowych i aukcjach internetowych. Czy da się sprzedawać ofertę firmową i usługi bez ich wizualnej prezentacji w XXI w. ? Otóż być może tak ale poziom sprzedaży zapewniający firmie sukces jest możliwy, dopiero, gdy zachowamy odpowiedni poziom jakości wizualnej prezentacji produktów.

Packshoty w Warszawie , czym jest packshot?

Packshot to zapożyczone z języka angielskiego słowo oznaczające bezpośrednio potocznie strzał opakowania. Strzał to w tym kontekście zwyczajnie fotografia, packshot oznacza opakowanie. Mówiąc więc o packshotach mamy do czynienia z fotografiami produktowymi z punktu widzenia opakowania ale nie tylko. Fotografie packshotów to ujęcia opakowań, produktów na białym lub innym neutralnym tle nieodwracającym uwagi od głównego tematu ujęcia – produktu. Packshot kojarzy się po prostu z fotografiami produktów prezentowanymi od wielu lat w katalogach drukowanych, sklepach internetowych i portalach aukcyjnych. Ostatnio często możemy się spotkać z packshotami renderowanymi wirtualnie z wykorzystaniem oprogramowania do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Czy to wystarczające? W niektórych wypadkach wystarczy dobrze przygotowany rendering. Jednakże, biorąc pod uwagę ogromną ilość ofert dostępnych w sieci powinniśmy dbać nie tylko o perfekcję wizualną ale również o wierne, godne zaufania użytkownika przedstawienie produktu lub usługi.

Zdjęcia packshotów Warszawa a sprzedaż w sklepie internetowym.

W sprzedaży internetowej przyjdzie nam konkurować z bardzo dużą ilością firm z tymi samymi lub podobnymi produktami. Możemy z nimi konkurować ceną ale, czy zawsze jest to jedyne rozwiązanie? Doświadczenie naszych klientów pokazuje, iż dobra jakościowo, wierna i budząca zaufanie fotografia produktu wpływa bardzo pozytywnie na poziom sprzedaży w sklepie internetowym oraz na aukcjach internetowych nawet bez wyraźnej konkurencji cenowej. Produkt dobrze, dokładnie zaprezentowany zmniejsza nam ilość zwrotów będącą plagą sklepów internetowych ostatnimi czasy a maksymalizuje współczynnik konwersji, czyli stosunek użytkowników, którzy zapoznali się z ofertą do tych, którzy z niej skorzystali.

Dobra jakościowo fotografia packshotowa w Warszawie.

Dobra jakościowo fotografia packshotowa to przede wszystkim fotografia ostra i wyrazista, czytelna dla użytkownika nawet z gorszym, zużytym już nieco wzrokiem. Dobre zdjęcia packshotów to też odpowiednie odwzorowanie barw gwarantujące, iż klientka zamawiająca bluzkę w kolorze jagodowym, nie dostanie w paczce bluzki koloru jagodowego różu a po prostu bluzkę koloru różowego. Za wysoką jakość zdjęć packshotowych odpowiada również poprawne oświetlenie. Oświetlenie planu zdjęciowego w studio fotograficznym wyspecjalizowanym w packshotach to zadanie dla najbardziej doświadczonych i kreatywnych jednocześnie specjalistów. To właśnie od ich pracy zależeć będzie to, czy na fotografii przedstawiona zostanie choćby odpowiednia faktura materiału, z którego wykonany jest produkt. Najbardziej wymagającymi przedmiotami są produkty wykonane z powierzchni lśniących typu szkło metal lub akryl. Ta kategoria produktów to wyzwanie najwyższej klasy dla fotografów, którzy w tych przypadkach dość długo zmuszeni są walczyć z wszelkimi odbiciami pojawiającymi się na powierzchni fotografowanych opakowań i produktów.

Fotografowanie packshotów w plenerze warszawskim.

Czy możemy wykonać w miarę dobry packshot Warszawa samodzielnie w plenerze lub w domu ? Oczywiście, że tak. Stosując minimum środków i akcesoriów z wykorzystaniem najlepszego dostępnego naturalnego światła, czyli światła słonecznego jesteśmy w stanie fotografować produkty w terenie lub przy oknie. Czy jest to zadanie łatwe i przyjemne ? Można powiedzieć, że są osoby, które lubią naturę i dysponują cierpliwością do radzenia sobie minimalnymi dostępnymi środkami do realizowania zadań związanych z obrazowaniem. Naszym zdaniem za pierwszym lub drugim razem frajda z takiego wyzwania jest nieopisana. Jeżeli jednak będziemy musieli skupić się na minimalizacji czasu realizacji sesji zdjęciowej produktów to pogoda, odpowiednie nasłonecznienie zmieniające się w ciągu roku zdecydowanie z dużym prawdopodobieństwem pokrzyżują nam plany. Po to powstało wiernie odwzorowujące barwy oświetlenie studyjne, abyśmy mogli z powodzeniem i nieprzerwanie, na czas oddawać odpowiednie jakościowo fotografie packshotów naszym klientom.

Profesjonalne zdjęcia packshotowe Warszawa w praktyce – dlaczego studio?

Jak wspomnieliśmy już wyżej studio wyposażone w odpowiedniej jakości oświetlenie oraz zestaw gadżetów niezbędnych do osiągania wysokich wyników jakościowych w krótkich czasach realizacji jest w praktyce najlepszym rozwiązaniem. Nawet najlepiej wyposażone studio jednak, bez specjalisty fotografa z wieloletnim doświadczeniem nie zda nam się zbyt wiele, gdy znaczenie będzie miała jakość prezentacji fotografowanych packshotów. Studio może pracować bez przerwy, gdy to konieczne nawet na dwie zmiany. W studio jestesmy w stanie niezależnie od pogody produkować packshoty, które będąc niemymi sprzedawcami umożliwią rozwój Twojej firmy. Serdecznie zapraszamy do współpracy.