665 443 277 kontakt@fotofaktor.pl

Fotografie Amazon

Fotografia znaczy więcej, niż 1000 słów. To jeden z powodów, dla których popularne portale sprzedażowe skupiają się na prezentowaniu ofert swoich sprzedawców właśnie z użyciem zdjęć. Jeżeli chcesz sprzedawać sprawnie swoje rzeczy online to inwestowanie w dobrej jakości fotografie produktów jest zdecydowanie zasadne a wręcz niezbędne. Nie tylko ludzi ale i rzeczy często, czy tego chcemy, czy nie, oceniamy na podstawie wyglądu i tak zwanego pierwszego wrażenia. Dobre wrażenie do wysokie współczynniki konwersji a wysokie współczynniki konwersji to wysokie przychody. Jak wiemy doskonale w handlu i sprzedaży to skala właśnie niejednokrotnie jest kluczowa a bez dobrych zdjęć bardzo ciężko będzie osiągnąć odpowiednią pozycję na wykresach opłacalności w kontekście konkurencyjnego e-commerce.

 

Baza fotografii Amazon

Na portalu Amazon użytkownicy dysponują przestrzenią 5 GB chmury online na potrzeby magazynowania zdjęć produktów. To wirtualny dysk dla każdego użytkownika. Sprzedawcy oferujący popularne markowe produkty nie muszą się bardzo przejmować pozyskiwaniem lub produkowaniem własnych materiałów wizualnych. Oferując popularne produkty po prostu podpinamy się pod istniejące już listingi tych samych przedmiotów a fotografie dostarczone Amazonowi przez producenta, dystrybutora lub innego sprzedawcę w wielu przypadkach są już po prostu do wykorzystania przez naszą podpiętą ofertę.

 

Wyjątkowe produkty a zdjęcia na Amazon

Co w przypadku, gdy nie mamy praw do produktów nowych na Amazon, takich których świat jeszcze nie widział bo przykładowo udało nam się odnaleźć producenta w niszowej branży ? W większości przypadków trzeba je zorganizować albo od producenta / dystrybutora poprzez umowę na wykorzystanie fotografii w swoich ofertach online i ewentualnie na innych polach eksploatacji.

 

Fotografie na Amazon produktów zaprojektowanych indywidualnie

W przypadku, gdy jesteśmy kreatorami mody, producentami, projektantami albo dystrybutorami wyjątkowo rzadkich okazów jesteśmy zdani na siebie lub na profesjonalne studia fotograficzne i graficzne. Istnieje możliwość posłużenia się wizualizacjami ale w XXI w. niestety nie cieszą się one jeszcze zbyt dużym zainteresowaniem bez względu na jakość wykonanego renderingu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że dobry rendering kosztuje i to niemało, a jego stworzenie to też praca, która zajmie znacznie więcej czasu, niż przygotowanie solidnego zestawu fotografii. W przypadku, gdy zdecydujemy się zaprezentować ofertę z użyciem naszych własnych zasobów musimy liczyć się z brakiem doświadczenia i wiedzy technicznej umożliwiającej rozwiązanie problemów, z którymi fotografowie produktów mierzą się na co dzień. Optymalizacja kosztów w przypadku samodzielnego wykonania zdjęć nie zawsze przekłada się na maksymalizację zysku. Fotografie na Amazon dobrze powierzyć specjalistom z dziedziny fotografii produktowej. W czasach ograniczonej podaży kompetentnego i zmotywowanego pracownika delegowanie zadań na zewnątrz jest formą optymalizacji. W Fotofaktor fotografowaliśmy już praktycznie wszystko i pomimo obłożenia pracą nasz zespół staje na wysokości zadania w zakresie dostarczania Wam solidnych zdjęć produktów pod nadzorem bardzo doświadczonych w branży fotograficznej specjalistów.

 

Zdjęcia na Amazon wzbogacone infografikami.

Prawdą jest, iż zdjęcia mówią więcej, niż nawet tysiąc słów ale użycie infografik niweluje wszelkie niedopowiedzenia dla statycznych obrazków. W przypadku wysokiej jakości produktów lub produktów, których najładniejsza nawet prezentacja techniczna nie jest w stanie podkreślić wszystkich zalet to infografiki i ikony funkcyjne opowiadają o przewagach konkurencyjnych i specjalnych właściwościach produktów.

Potrzebujesz fotografii produktowych ? 

Zadzwoń lub napisz do nas : 

665 443 277

kontakt@fotofaktor.pl